בושם חזק

מהו ניחוח ולמה צריך לדאוג לי?

תעשיית הבשמים היא תעשייה של מיליארדי דולרים. ניחוחות משמשים אנשים מכל הגילאים והמינים כדי לתת לעצמם דחיפה בביטחון ולהציג את עצמם כפי שהם רוצים להיתפס.

ניתן לסווג בשמים לשני סוגים שונים: או דה טואלט, שהוא ניחוח קליל שאינו משתלט, ואו דה פרפיום, מרוכז יותר מהסוג הקודם.

בחלק זה, אני הולך לדבר על ההבדל בין שני סוגי הבשמים הללו וכיצד הם משמשים בחיי היומיום.

המילה 'בושם' באה מהמילה הלטינית, "פר fumum", שפירושה דרך עשן. הסיבה לכך היא שבימי קדם אנשים הבעירו קטורת כדי ליצור ריח נעים.

השימוש הראשון הידוע במילה בושם היה בצרפת של המאה ה-13.

בושם הוא נוזל שנועד לתת לך ריח שאתה אוהב. הריח יכול להיות קל ומרענן או כבד וחושני בהתאם למה שאתה מחפש.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של בושם:

-או דה פרפיום: לבשמים אלה יש את הריכוז החזק ביותר ובדרך כלל מחזיקים מעמד זמן רב יותר מאשר סוגים אחרים של בשמים מכיוון שהם מכילים יותר שמנים מאשר מים ואלכוהול. הם מיושמים בדרך כלל במשורה עם תרסיס אחד או שניים בלבד.

-או דה טואלט: בשמים אלה פחות מרוכזים מ-או דה פרפיום אך עדיין חזקים יותר מאו דה קולון מכיוון שהם מכילים יותר מים ו

סוגי הריח השונים: מה זה ואיך לבחור?

בושם חזק הוא חלק חשוב בתעשיית הניחוחות. זהו סוג של בושם בעל ריח חזק ובדרך כלל משתמשים בו אנשים שרוצים להשתמש בו כריח מיוחד.

ישנם שלושה סוגים של בשמים חזקים: מזרחי, עצי ופרחוני. אדם יכול לבחור כל אחד בהתאם לטעם שלו בריח ולמה שהוא חושב שיתאים לאישיות שלו.

בושם הוא פריט יוקרתי שקיים כבר מאות שנים. זהו אביזר אישי וביטוי לאישיותו של האדם.

המונח 'בושם' בא מהמילה הצרפתית 'פרפיום' שפירושה 'לפזר בושם'. המילה שימשה במקור לתיאור כל ניחוח משובח, אך היא באה להתייחס ספציפית לנוזל ריחני המשמש לטיפול אישי.

ישנם סוגים רבים ושונים של בשמים שניתן לסווג לשתי קטגוריות עיקריות: או דה פרפיום (הידוע גם בשם EDP) ואו דה טואלט (ידוע גם בשם EDT). ישנם גם סוגים רבים אחרים של בשמים, כגון אפטר שייב או קולון, שאינם מסווגים בשתי הקטגוריות הללו.

מהו או דה טואלט (EDT)?

EDT הוא גרסה קלה יותר של הבושם המקורי. יש לו ריכוז נמוך יותר של שמני ריח ואלכוהול. EDTs משמשים בדרך כלל במהלך החודשים החמים יותר כאשר אנשים לא רוצים ללבוש בשמים כבדים.

המונח או דה טואלט הוא צרפתי ומתורגם ל"מים של אסלה" שהוא שם קשה למה שהוא בעצם גרסה קלה יותר של בושם.

EDT קיצור של "או דה טואלט" או "או דה פרפיום" וזו גרסה קלה יותר של בושם. יש לו פחות מ-10% ריכוז בושם, מה שאומר שיש לו אחוז אלכוהול נמוך יותר. תכולת האלכוהול ב-EDTs היא בדרך כלל 3-8% לעומת 15-40% ב-EDPs.

EDT's מורכבים בדרך כלל מ-5-7 ניחוחות שונים, בעוד של-EDP יש 20 או יותר.

EDT's מיועדים למריחה לפני היציאה ומחזיקים מעמד כשעתיים על העור, בעוד EDP's נמשכים הרבה יותר זמן – בדרך כלל כ-4 שעות על העור.

מהו או דה פרפיום (EDP)?

או דה פרפיום הוא גרסה חזקה יותר של בושם המשמש לעתים קרובות על ידי נשים. יש לו ריכוז גבוה יותר של שמני ריח, המעניקים לו ריח חזק ועמיד יותר מהבושם המקורי.

זה גם עשוי לעתים קרובות עם מרכיבים סינתטיים כדי לגרום לו להימשך זמן רב יותר על העור והבגדים.

ניתן לתרגם את המונח "או דה פרפיום" ל"מים של בושם", מה שרומז על עוצמתו.

או דה פרפיום (EDP) הוא בושם שבדרך כלל חזק יותר מאו דה טואלט וחלש יותר מבושם טהור. זוהי אפשרות טובה למי שרוצה ללבוש ניחוח כל יום אבל לא רוצה להריח כמו אדם זקן.

בושם חזק יותר מאו דה טואלט, אבל לא חזק כמו בושם טהור. EDPs הם הסוג הנפוץ ביותר של ניחוח שאנשים לובשים מדי יום.

מה עדיף בין EDP ל-EDT? איזה כדאי לקנות?

ההבדל בין EDP ל-EDT הוא של-EDP יש כוח מתמשך יותר. ה-EDT, לעומת זאת, הוא יותר עבור פרץ מהיר של ריח.

אם אתה רוצה להריח נעים כל היום, לך על EDP. אם אתה רק רוצה להריח נעים לכמה שעות, לך על EDT.

EDP ראשי תיבות של או דה פרפיום והוא החזק מכל הבשמים. הוא המרוכז ביותר ובעל הריח הנמשך ביותר. EDT מייצג או דה טואלט והוא פחות חזק מ-EDP. יש לו ריח קל ורענן יותר אשר דוהה מהר יותר מאשר EDP. הבושם הטוב ביותר לגברים הוא בדרך כלל EDT מכיוון שהוא אינו חזק כמו EDP ואינו משתלט על ריחות או ריחות אחרים בחדר כמו מטבח או חדר אמבטיה.

Related Post

דילוג לתוכן